Ekluzívna Slovenská Borovička

Rozhodili sme sa vytvoriť našu vlastnú slovenskú borovičku, ktorá sa líši od ostatných svojou príjemnou ovocno-ihličnatou vôňou a lahodnou chuťou.

-->

História Slovenskej Borovičky

História tohto tradičného slovenského nápoja sa traduje do polovici 19. storočia, kedy boli prvé zmienky o Slovákoch páliacich borovičku. Boli to takzvaní borovičkári a vyrábali borovičku podľa vlastnej chuti alebo aj rôznej tuhosti.
Neskôr sa tento nápoj začal samozrejme produkovať aj vo veľkom. V roku 1933 začala vyrábať Prvá trenčianska borovičková továreň svoju borovičku s názvom JUNIPERUS.

Pravá Slovenská

To, že sa jedná o tradičný slovenský nápoj bolo zohľadnené aj v rámci Európskej únie. V kategórii borievkových destilátov sa nachádzaju chránené zemepisné označenia ako Slovenská borovička, Inovecká borovička alebo Liptovská borovička.

Piť s rozumom, ale...

Podobne ako u ostatných alkoholických nápojov, aj tu samozrejme platí, že sa má piť s rozumom. Podľa tradícií sa však vraví, že V malých množstvách borovička pomôže napríklad na zlepšenie trávenia alebo potieraním môže zmierniť bolesti zubov. Dokonca pri nanesení na rany dokáže zničiť plesne a zápaly.


Vedeli ste...

6988 +

Prípitkov na Medzinárodný
deň borovičky

492 kJ

Energia z jedného
50ml štamperlíku

9 °C

Ideálna teplota
pre konzumáciu

Vlastnosti našej
Borovičky Exclusive

Moderný dizajn /

Atraktívna 700ml fľaška s moderným grafickým dizajnom zaručujú rozoznateľnosť od ostatných borovičiek.

Príjemná vôňa /

Pri tvorbe používame tajnú zmes prírodných extraktov a aróm, ktoré vytvárajú príjemnú harmonickú vôňu, ktorá nie je taká odporne ihličnatá ako u ostatných borovičiek, ale je príjemná ovocná.

Podiel destilátu /

Naša borovička je exkluzívna aj vďaka podielu destilátu, ktorý spolu s veľmi jemným liehom vytvárajú jemnú a lahodnú chuť.

V prípade, že Vás zaujala naša Borovička Exclusive, môžete ísť priamo na náš e-shop, kde si môžete vybrať okrem Borovičky aj zo širokej ponuky ďalších exkluzívnych výrobkov...

KONTAKTUJTE NÁS

V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať mailom, alebo telefonicky na číslach uvedených nižšie:

ODDELENIE OBCHODU

ING. MARIÁN BÉDI

● (+421) 911 818 042

● obchod@ovocnyliehovar.sk

ODDELENIE DIZAJNU

ING. MATEJ BÉDI

● (+421) 904 223 676

● design@ovocnyliehovar.sk

KONATEĽKA SPOLOČNOSTI

RENÁTA BÉDIOVÁ

● (+421) 37 65 92187

● office@ovocnyliehovar.sk

FINE DESTILLERY SLOVAKIA s.r.o.

MAJER 1258, 951 35 Veľké Zálužie

IČO: 44 050 348

IČ DPH: SK2022601251

OTVÁRACIA DOBA

PO-PIA:  8:00 - 17:00

SO-NE:  zatvorené